top of page
Конкурс на участь у проекті «GoCamp»
Слайд1
Слайд2
Слайд3
Слайд4
Слайд5
Слайд6
Слайд7
Слайд8

У жовтні 2016 року за підтримки Міністерства освіти і науки України розпочався конкурс на участь загальноосвітніх навчальних закладів у проекті «GoCamp 2017», метою якого є створення мовних таборів, де викладатимуть іноземні волонтери – носії мови.

Наша школа під керівництвом учителя  англійської мови Зощук Віти Миколаївни взяла участь у конкурсі. Сподіваємось, що наш навчальний заклад буде переможцем і ми отримаємо волонтера – носія мови з іншої країни для роботи в мовному таборі влітку 2017 року.

Конференція з англійської мови
IMG_20161107_103444
IMG_20161107_103742
IMG_20161107_103521

7 листопада 2016 року учні 11 класу Нововодолазького НВК взяли участь у районній учнівській конференції за темою: «Значення англійської мови для майбутньої кар’єри». Наші учасники: Шейко Анна, Дурнєва Анастасія та Єрохін Богдан поділилися своїми думками щодо важливості вивчення англійської мови та зробили висновок про те, що в сучасному глобальному світі неможливо стати успішним без знання англійської.

Звіт про роботу літнього мовного табору (2016 рік)

І. Статистична характеристика літнього мовного табору

Терміни проведення:  30.06.16-16.06.16

Час роботи: 8.00-14.00

К-сть учнів: 51

Класи: 5-А, 5-Б, 8-А, 10-А.

Куратор: Зощук В.М.

ПІБ учителів/посада: Шкірта З.І. (учитель іноземної мови), Бондаренко Ю.Л. (учитель історії), Трегубова О.А. (учитель історії), Абрамович І.В. (учитель української мови)

  

ІІ. Змістовна характеристика літнього мовного табору

Одним з пріоритетних завдань, які ставить перед сучасною школою Міністерство освіти і науки України, є якісне навчання дітей іноземних мов у контексті європейської інтеграції нашої держави, серед нестандартних підходів для забезпечення якого є створення літніх мовних таборів. Вони спонукають школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року.

Тож, метою створення мовних загонів  на базі дитячого закладу відпочинку з денним перебуванням «Happy Land» у Нововодолазькому НВК на початку цього літа було показати дітям інший, відмінний від шкільного стиль викладання, де акцент ставиться на практичній частині та знаннях, які можна застосувати пізніше і в інших областях. Вихованці наших мовних загонів «Coca-Cola» (5-ті класи) та «Stars»(8-10-ті класи) змогли поринути в атмосферу неформального спілкування з однолітками, розкрити в собі нові таланти й здібності, набратися цікавих вражень і чудово відпочити. Разом з тим, це було й навчання – але вже зовсім в іншому форматі. Творчі майстерні, проектні роботи, караоке, квести,  презентації, вікторини, екскурсії – і все це англійською мовою –  були покликані, щоб допомогти дітям, яких не обмежували програмові вимоги та критерії оцінювання,  непомітно подолати мовний бар’єр, удосконалити мовні навички і, найголовніше, отримати мотивацію для подальшого вивчення іноземної мови.   

   Табірна зміна відкрилася Днем знайомств, протягом якого діти дізналися багато цікавого про захоплення та вподобання один одного під час гри “Lifeswap”, заповнили анкети ‘Why do I learn English?”,  згуртувалися,  коли розучували нові девізи, випускали стіннівки та оформляли класні кімнати.

   Вдосконалити свою розмовну мову діти мали  нагоду під час різних форм діяльності, зокрема, під час практичного заняття “What’s the difference between boys and girls?”, проектної роботи “An interactive map of Ukraine”, презентації «My childhood memories”, вікторини “Meeting in the wood”, перегляду і обговорення фільму “Mamma Mia” та інших.

   Свій інтелектуальний потенціал діти могли продемонструвати, беручи участь у брейн-рингу  “Do you know English-speaking countries?”, грі-квесті “Treasure Hunters”, під час розгадування різноманітних ребусів та кросвордів.

   Уміння критично мислити і вести дискусію наші вихованці розвивали у дискусійному клубі “Global Warming”, під час створення законів життя табору “Our Camp Rules”, вікторини “Are you prejudiced?”

   Спортивні здібності діти показали на щоденній ранковій зарядці, а також у різноманітних естафетах, матчах, турнірах та змаганнях «Веселі джунглі».

   Акторську майстерність діти проявили під час інсценізації казок англійською мовою, подорожі “Travelling to the world of fairy tales”, а також участі у загальнотабірних конкурсах «Джентльмен-шоу» та «Міс Літо-2016».

   Питання  гендерної рівності  та здорового способу життя обговорювалися учасниками під час заняття “Breaking down gender stereotypes”, участі у грі «Хлопці чи дівчата», виготовлення постеру “Healthy Lifestyle”.

   Мистецький хист знадобився нашим вихованцям під час участі у конкурсі плакатів “My Rights”, малюнків на асфальті, зйомок фільму про школу  та життя у таборі “Hello, world! We’re Stars!”, караоке пісень англійською мовою та декламування віршів  у поетичній вітальні «My favourite English poem».

   Діти змогли здійснити віртуальну подорож не тільки до Об’єднаного Королівства Великобританії, але й до інших країн Європи та світу, переглядаючи фільм “Travelling around the UK”, слайди “Holiday in Scotland” та беручи участь у вікторині “Summer holidays”.

   Гарного настрою додали дітям заняття “Jokes and anecdotes about Ukrainians and Englishmen – stereotypes or cultural characteristics?”, конкурс «Спробуй розсмішити», вікторина “Summer camp” та веселі п’ятихвилинки – fillers,  icebreakers, team building activities, а під час негоди – rainy day and indoor games.

   Одним з найяскравіших вражень у пам’яті дітей залишиться зустріч з волонтеркою Пет  із Таїланду, яка перебувала у нашому таборі зовсім короткий проміжок часу, але запам’ятається всім нам своєю безпосередністю та відкритістю до спілкування назавжди. Пет із задоволенням і без жодних вагань взяла на себе роль капітана у квесті, запропонованому нами. Команда наших вихованців під її проводом успішно впоралася з усіма завданнями, зібравши вісім різнокольорових смайликів. Діти мали нагоду поспілкуватися з нею англійською мовою, захоплено обмінювалися інформацією про нашу рідну країну та про Таїланд, його культуру, мову і традиції.  Виконуючи завдання квесту, наші вихованці разом з гостею тренувалися в написанні слів, малювали, танцювали, робили зарядку, відповідали на питання та співали. Наприкінці зустрічі діти передали Пет листи про себе та свої уподобання з проханням передати їх дітям з Таїланду, сподіваючись знайти нових друзів по листуванню, чим дуже розчулили гостю. Спілкування було дуже змістовним і цікавим, тож хотілося, щоб така нагода випадала частіше!

   В останній день роботи табору – День прощання і сподівань – діти взяли участь у святковому концерті, згадали найяскравіші моменти, переглянувши презентацію   “The moments I’ll remember”, провели анкетування з обговоренням “Holiday plans”, підвели підсумки роботи і висловили сподівання на те, що знову зустрінуться наступного року в такій  же теплій атмосфері цікавого навчання та невимушеного спілкування!

   Слід зазначити, що навчальні ресурси для роботи літніх мовних таборів, запропоновані різними видавництвами та організаціями, зокрема Британською Радою, компанією Лінгвіст  та видавництвами MM Publications, Express Publishing, Pearson-Dinternal та Peace Corps/Ukraine, надзвичайно допомагали та сприяли в підготовці та проведенні практичних занять.

   Мовні загони нашого табору працювали за декількома тематичними напрямами: «Свята і традиції країни, мова якої вивчається», «Соціальні явища: забобони і стереотипи» та «Здоровий спосіб життя – екологічна культура особистості». Використовувалися різноманітні форми і методи роботи, що допомагали учням подолати мовний бар’єр, підвищити рівень мовної та мовленнєвої компетенції, набути навичок усного мовлення, досвіду комунікативного спілкування, опанувати навички міжособистісної взаємодії та роботи в колективі,  а також  сприяли реалізації головної мети нашого табору – підвищити мотивацію учнів до практичного застосування та подальшого вдосконалення  іноземної мови.

 

ІІІ. Назвати 3 аргументи «за» та 3 аргументи «проти» організації та проведення літніх мовних таборів.

«за»

  • пріорітетність вивчення іноземної мови (англійської) на сучасному етапі розвитку України в контексті євроінтеграції та наближення до європейських стандартів;

  • можливість продемонструвати учням інший, відмінний від шкільного стиль викладання, де акцент ставиться на практичних знаннях, які можливо застосувати в різних сферах життя;

  • створення умов для залучення старшокласників до волонтерської роботи, спрямованої на розвиток навичок іншомовного спілкування у невимушеній атмосфері, серед учнів молодшого шкільного віку;

 «проти»

  • відсутність відповідної матеріальної бази у сільській місцевості;

  • складність залучення  волонтерів-носіїв мови та обмеженість у можливості залучення студентів  факультетів іноземної філології педагогічних вишів до роботи у мовному таборі;

  • відсутність ТЗ, зокрема відеокамери та проектора для  проведення різних форм виховної та навчальної діяльності.

Фотозвіт про роботу літнього мовного табору
bottom of page