top of page
Листопад 2016 року
ІІ етап учнівської олімпіади з англійської мови
29.11.2016

Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської

учнівської олімпіади з англійської мови:

Кондратенко Артем (10 клас) - 2 місце

Дурнєва Анастасія (11 клас) - 2 місце

Бажаємо успіхів та перемог!!!

ІІ етап учнівської олімпіади з математики
28.11.2016

Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської

учнівської олімпіади з математики:

Пазич Артем (6 клас) - 3 місце

Дорошенко Єлизавета (7 клас) - 2 місце

Писаренко Валерія (9 клас) - 3 місце

Кондратенко Артем (10 клас) - 3 місце

Паламарчук Владислав (11 клас) - 1 місце

Бажаємо успіхів та перемог!!!

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні
26.11.2016

 

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні. 

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада. Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.

 

25 листопада у Нововодолазькому НВК проведені тематичні виховні години, присвячені цій події із хвилиною мовчання і запалення свічок пам'яті.

Були проведені такі заходи:

Уроки пам’яті «З присвятою замордованим голодом»

Екскурсії до шкільного історико – краєзнавчого музею закладу

Випуск стіннівки «Голодомор 1932-1933 років»

Година спілкування «Україна пам’ятає! Світ визнає!»

Круглий стіл «Злочин влади – трагедія народу »

Демонстрація художніх та документальних фільмів про події 1932-1933 років.

Виставка малюнків «Дзвони нашої гіркої пам’яті»

Книжкова виставка в бібліотеці

Ти кажеш, не було голодомору?

І не було голодного села?

А бачив ти в селі пусту комору,

З якої зерно вимели до тла?

Як навіть варево виймали з печі,

І забирали прямо із горшків,

Окрайці виривали з рук малечі

Із торбинок нуждених стариків

Ти, кажеш не було голодомору?

Чому ж тоді, як був і урожай,

Усе суціль викачували з двору,-

Греби, нічого людям не лишай!

Хто ж села, вимерлі на Україні,

Російським людом поспіль заселяв?

Хто? На чиєму це лежить сумлінні?

Імперський молох світ нам затуляв!

Я бачив сам у ту зловісну пору

І пухлих, і померлих на шляхах.

І досі ще стоять мені в очах...

А кажеш – не було голодомору!

Українське село відмовилося прийняти колгоспну систему. А державі потрібен був хліб – багато хліба, хліба дишевого. І вирішили взяти цей хліб в українського селянина. У багатьох селян Українське село відмовлялося прийняти колгоспну систему. А державі потрібен був хліб – багато хліба дешевого. І вирішили взяти цей хліб в українського селянина. У багатьох селян в 1932 році вилучили все зерно, в тому числі посівний фонд. Узимку 1931/1932 рр. голод вже ступав до селянських хат України. Безгосподарність у колгоспах, повна незацікавленість селян у ефективній продуктивній роботі в них призвели до того, що на 20 травня 1932 р. у республіці було засіяно трохи більше половини запланованих площ. Частина посівів загинула. Але врожай 1932 р. міг би забезпечити населення України мінімум продовольства. Та партія розпорядила інакше. У селян забрали все продовольство. Насувався голод. Саме восени 1932 р. на полях ночами почали з являтися селяни – переважно жінки, яким нічим було годувати дітей.

     7 серпня 1932 р. Сталін власноруч написав закон про охорону соціалістичної власності, який за крадіжку колгоспної власності передбачав розстріл або позбавлення волі строком не менше 10 років з конфіскацією майна. Сучасники називали цей закон «законом про п ять колосків»

Замість того, щоб рятувати селян, держава посилила тиск на них, прагнучи за будь-яку ціну виконати план хлібозаготівель. Селяни були позбавлені всього їстівного. Державний апарат свідомо прирізав їх на смерть.

    Голодомор 1932-1933 рр. спричинив велику смертність населення, особливо дітей і стариків. Селяни змушені були їсти собак, котів, щурів, трупи коней, листя й кору дерев. Траплялися численні випадки канібалізму (людоїдства). Села обезлюдніли. Живі не мали сил ховати померлих. У деяких населених пунктах над сільрадами вивішували чорні прапори: це означало, що жителів тут вже нема.

    Поставлені у безвихідь, селяни кидали домівки й пробували дістатися до міста. Багато гинуло просто неба на дорогах. Інших зупиняли міліцейські кордони. Дітей у містах часто залишали у лікарнях, державних установах, аби врятувати їм життя.

Українське село пережило страшну зиму 1932-1933 рр. Лише з травня 1933 р. держава стала надавати деяку допомогу українському селянству .

    Дослідники називають різні цифри померлих від голоду від 3 до 4,5 мільйонів чоловік. Багато років минуло з того часу. Не багато залишилося тих, хто пам’ятає страшний голод. Уклін вам, живі свідки геноциду, за те, що вижили, за те, що не дали здолати себе. Саме завдяки спогадам очевидців ми дізнаємося про страшні події 1932-1933 років.

У той рік заніміли зозулі,

Накувавши знедолений вік,

Наші ноги розпухлі узули

В кирзами-різаки у той рік.

У той рік мати рідну дитину

Клала в яму, копнувши під бік,

Без труни, загорнувши в ряднину…

А на ранок - помер чоловік.

У той рік і гілля, і коріння –

Все трощив буревій навкруги…

І стоїть ще й тепер Україна,

Як скорботна німа край могил.

Приєднуйся до акції, запали свічку на своєму підвіконні!

Виставка в бібліотеці
25.11.2016

До дня пам'яті жертв голодомору в бібліотеці Нововодолазького НВК читачам була представлена книжкова виставка "Голодомор 1932-1933 років  - Геноцид українського народу".

Бібліотекар М'ячина Т.М. познайомила учнів 2-А, 6-А, 5-Б класів з літературою, яка була представлена на виставці. Діти з зацікавленістю слухали розповідь про причини і наслідки трагедії в Україні. Читали спогади очевидців та свідків, які пережили голодомор 1932-1933 років.

Турнір юних географів
25.11.2016

25 листопада команда закладу у складі: Чапліної А., Степаненко Ю., Білової Ю.ю Крохмаль К та виборола ІІІ місце у турнірі юних географів. (Керівник Багмут Л.О.)  Учні показали ерудицію, вміння логічно мислити, проводити фізичні досліди та вести полеміку.  Дякуємо учням та вчителю за майстерність та підготовку до турніру !!!!

Вітаємо з перемогою !!!

Нарада керівників дошкільних навчальних закладів
25.11.2016

25 листопада 2016 року директор Козачок О.М. взяла участь у нараді керівників дошкільних навчальних закладів, на якій розглядалися актуальні питання щодо ефективної роботи в ДНЗ.

Турнір юних фізиків
24.11.2016

24 листопада команда закладу у складі: Чапліної А., Степаненко Ю., Зощука Д. та Загребельної Г. взяли  участь у турнір юних фізиків. (Керівник Килипко О.П.)  Учні показали ерудицію, вміння логічно мислити, проводити фізичні досліди та вести полеміку.  Дякуємо учням та вчителю за майстерність та підготовку до турніру !!!!

ІІ етап учнівської олімпіади з історії
23.11.2016

Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської

учнівської олімпіади з історії:

Власенко Тетеня (8 клас) - 1 місце

Паламарчук Владислав (11 клас) - 2 місце

Нетецька Анна (10 клас) - 2 місце

Чистякова Аліна (11 клас) - 3 місце

Бажаємо успіхів та перемог!!!

День Гідності та Свободи
21.11.2016

21 листопада в Нововодолазькому НВК відбулася лінійка, присвячена Дню Гідності та Свободи. Діти з великою цікавістю слухали ведучих та переглядали слайди, які їм демонструвалися.

Серця присутніх були переповнені патріотизмом та вдячністю до тих, хто захистив і продовжує захищати тілісність України.

Участь у тренінгу
21.11.2016

Заступник директора з виховної роботи Килипко Н.В. та соціальний педагог Ляшенко О.Є. взяли участь у роботі тренінгу за проектом «Підвищення психосоціальної стійкості до стресу у дітей»,

Конкурс "Юний джентльмен"
18.11.2016

Різноманітність чоловічих змагань вражає, а красу, силу, розум та таланти вони можуть демонструвати у різних конкурсах, але юні мужчини Нововодолазького НВК показали нам все і одразу у конкурсі "ЮНИЙ ДЖЕНТЛЬМЕН". Всі  представники сильної статі показали чудовий рівень підготовки та абсолютно кожен учасник вирізнявся оригінальним підходом до всіх етапів конкурсу.

Родинне дерево
14.11.2016

Кожна цивілізована держава дбає про своє майбутнє. Фундамент цього майбутнього закладається у вихованні її наймолодших громадян - гнучких пагінців, зростання яких залежить від умов, забезпечених для їхнього життя, виховання та розвитку. Важливим етапом у цьому розвитку є знайомство з історією свого роду. Ось і класний керівник 6-А класу Оксана Анатоліївна Трегубова провела конкурс "Родинне дерево".

Вітаємо з перемогою !!!!
14.11.2016

12.11.2016 на базі нашого навчального закладу відбувся районний етап XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь 36 учасників 3-4-х класів.

Вітаємо з перемогою:

Водолажченко Аліна (4 клас) - 2 місце

Мазій Владислав (3 клас) - 4 місце

Бажаємо успіхів та перемог!!!

Конкурс "Юна красуня"
11.11.2016

Нещодавно у нашому закладі відбувся традиційний шкільний конкурс "ЮНА КРАСУНЯ". Це свято краси і талантів, в якому взяли участь юні красуні 1-7-х класів. Дівчата продемонстрували яскраве вбрання, яке відповідало їхньому образу, виступили з власним творчим номером, а також проявили себе в танцювальній майстерності.

ІІ етап учнівської олімпіади з російської мови та літератури
08.11.2016

Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури:

Писаренко Валерія (9 клас) - 2 місце

Нетецька Анна (10 клас) - 3 місце

Шейко Анна (11 клас) - 2 місце

Бажаємо успіхів та перемог!!!

Конференція з англійської мови
07.11.2016

7 листопада 2016 року учні 11 класу Нововодолазького НВК взяли участь у районній учнівській конференції за темою: «Значення англійської мови для майбутньої кар’єри». Наші учасники: Шейко Анна, Дурнєва Анастасія та Єрохін Богдан поділилися своїми думками щодо важливості вивчення англійської мови та зробили висновок про те, що в сучасному глобальному світі неможливо стати успішним без знання англійської.

Вітаємо з перемогою !!!!
07.11.2016

Вітаємо з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання:

Степаненко Юлія (11 клас) - 1 місце

Білоус Максим (9 клас) - 1 місце

Воровик Дмитро (11 клас) - 2 місце.

Бажаємо успіхів та перемог!!!

Адаптація першокласників
05.11.2016

"Бути готовим до школи не означає вміти читати, писати і рахувати. Бути готовим до школи означає бути готовим усьому цьому навчитися" (Венгер Л.А.)

Початок навчання дитини у першому класі - складний і відповідальний етап у її житті, адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності, а й нові контакти, нові стосунки, нові обов'язки. Змінюється соціальна позиція дитини: був дитиною, тепер став школярем. Навчальна діяльність стає такою, що розширює права та обов'язки дитини, її зв'язки з навколишнім середовищем.

          Соціальним педагогом Ляшенко О.Є. вивчається рівень адаптації учнів 1 класу до навчального процесу.

02.11.2016

02 листопада  відбулась виставка – конкурс аплікацій з природничого матеріалу «Осінній вернісаж» (1-7-мі класи). Найактивнішу участь беруть учні початкової школи, які готують свої роботи за допомогою мам і бабусь. На виставці можна побачити цікаві, захоплюючі, незвичайні задуми, які вилилися в композиції, аплікації з природного матеріалу, фруктів, пластліну, макаронів, круп... 

Виставка-конкурс "Осінній вернісаж"
bottom of page