Щорічно в березні для учнів 1-х класів проводиться «Посвята в читачі». Для першокласників відкриваються двері в чудовий світ «Книжкового королівства». І цього разу на свято завітала Королева книг. Вона привітала дітей зі святом, побажала успіхів у навчанні, познайомила з правилами користування книгою. Учні дали обіцянку Королеві книг виконувати всі правила.
На святі були цікаві вікторина, конкурси, ігри.
Вікторина «Загадково» познайомила дітей з казковими героями. Розум і кмітливість учні показали на конкурсі «Чи правда що…» Разом з бібліотекарем учні складали віршики. Впізнавали героїв казок з «Чарівної скриньки».
Уважно слухали поради читачам.
В кінці свята директор НВК Козачок О.М. вручила першокласникам читацькі формуляри на підтвердження того, що вони стали повноправними читачами бібліотеки. Побажала учням прочитати найкращі книги, порозумнішати і ніколи не розлучатися з книгою. Хай шлях до знань буде радісним і цікавим.
05 листопада 2012 року учні 1-х класів завітали до шкільної бібліотеки. Завідувач бібліотекою М'ячина Тетяна Миколаївна показала учням приміщення бібліотеки, розповіла про те, де та як зберігаються книги.
В ігровій формі Тетяна Миколаївна зосередила увагу учнів на бережливому ставленні до підручників, на правилах користування книгами.
Дітей дуже зацікавили полиці з дитячою літературою.
Сподіваємося, що першокласники стануть активними читачами шкільної бібліотеки!
Для учнів 4-Б класу бібліотекарем навчального закладу М'ячиною Тетяною Миколаївною була проведена літературна вікторина "ЮНІ ЕРУДИТИ". Учні брали активну участь у конкурсах: "Математична загадка", "Народознавство", "Природознавство", "Музика", "Впізнай письменника за його творами"
Для учнів 4-А класу бібліотекарем навчального закладу М'ячиною Тетяною Миколаївною була проведена літературно-інтелектуальна гра "ГОНКА ЗА ЛІДЕРОМ". Учні були поділені на дві команди "ВСЕЗНАЙКИ" та "ЧИТАЙЛИКИ". У І-му турі команди по черзі відповідали на запитання. У ІІ турі учасники давали відповіді на запитання за кольором кубика. (Кожен колір кубика - окрема тема знань)
28 лютого була проведена літературна година на тему: "Найдорожчий скарб - книга" у 3-4 - х класах
"Сторінками" найдавніших книжок ставали камені, стіни печер... Гострим предметом, а згодом різнокольоровою глиною на стінах своєї печери людина малює малюнки: зображення тварин, на яких вона полює, сцени з життя свого племені. Перші малюнки стародавніх людей учені назвали "кам’яною книгою".
Книги - сувої робили також з пергаменту - тонкої козячої та телячої шкіри. Першу таку книжку зробили в Малій Азії у місті Пергаменті, через те матеріал і назвали пергаментом. Але ці книжки були дуже дорогі. На виготовлення однієї книжки потрібні були шкури із цілої череди телят.
Спочатку книги писали вручну вони називалися рукописами. Перші паперові книги з’явилися в Європі в XIII столітті. На Русі перші книги писали в монастирях і соборах. Одна книга виготовлялася 5-7 років. Написану книгу переплітали, палітурку оздоблювали коштовним камінням, золотом, сріблом. Таку книгу до полиці прикріплювали ланцюгами. Той хто мав одну таку книжку вважався багатою людиною.
Книга - це мудрість минулих поколінь. Книга - це друг і порадник сьогодні. Книга - то наше багатство, вона дає людям знання. Книга - найдорожчий скарб.